You are here:  / Marketing w praktyce / Wyszukiwarki internetowe

Wyszukiwarki internetowe

post by related

related post

Pozycjonowanie to jedna z najpopularniejszych form reklamy internetowej. Polega na podnoszeniu pozycji danej strony wynikach wyszukiwarek internetowych na określone frazy. Dany serwis internetowy dąży do osiągnięcia jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwarek dla określonych słów i wyrażeń kluczowych. Inna nazwa tej usługi to SEO, czyli Search Engine Optimization.

Rozpoczęło się ono wraz z rozwojem wyszukiwarek internetowych. Obecnie działania SEO ograniczają się tylko do Google w związku z dominacją właśnie tej wyszukiwarki. SEM, czyli Search Engine Marketing to marketing w wyszukiwarkach. Są to wszystkie działania promocyjne, które mają na celu uzyskanie jak najlepszych wyników serwisu w wynikach wyszukiwania. Na marketing w wyszukiwarkach składa się kilka rodzajów usług, których efekty prowadzą do zwiększenia ilości internautów odwiedzających stronę.

Agencja SEM proponuje takie rozwiązania, które skutecznie zwiększają nie tylko efektywność, ale i widoczność danej firmy w Internecie. Na kampanię SEM składają się przede wszystkim linki sponsorowane i pozycjonowanie. Agencja SEM zna metody, które gwarantują sukces internetowy.

Pozycjonowanie to nic innego jak sposób na wyróżnienie się w wyszukiwarkach i dotarcie do milionów klientów. Przynosi wymierne korzyści poprzez zwiększoną oglądalność strony, promocję marki firmy i zwiększoną liczbę klientów korzystających z oferty. Aby uzyskać oczekiwany efekt w wynikach potrzeba około kilku dni do nawet kilku miesięcy. Wiążę się to z konkurencyjnością i popularność danej frazy

Wyszukiwarki internetowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)