You are here:  / Marketing w sieci / Ulotka reklamowa jako niezbędnik w reklamie firmy

Ulotka reklamowa jako niezbędnik w reklamie firmy

post by related

related post

Ulotka jest jedną z najpopularniejszych form reklamy. Jej celem jest szybkie rozpowszechnienie informacji. Niewielka objętość i forma kartki pozwala na jej szybkie wytworzenie. Jak powstają ulotki i jakie czynniki stanowią o przyciąganiu klienta informacjami na niej  zawartymi?

Większość ulotek zaraz po dostarczeniu ich do klienta – trafia do kosza. Nie przyciągają one uwagi odbiorcy, ich wygląd nie jest zachęcający a informacje na nich zawarte często nie interesują osoby, w której ręce się dostanie.

Tworząc projekt ulotki trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to czy zainteresuje odbiorcę i czy jest czytelna. Te dwa czynniki wpływają na reakcje klienta podczas styczności z ulotką.
ulotki opisują najczęściej daną firmę lub jej produkt, spotykamy się również z ulotkami odnoszącymi się do koncertów czy innych wydarzeń kulturalnych.

W zależności od informacji, które chcemy umieścić na ulotce – ważne jest by wybrać odpowiedni typ papieru i jego wielkość.

Ulotka A6 jest najczęściej wykorzystywana przez osoby, które mają na celu szybkie i takie reklamowanie swojej firmy bądź produktu. Koszt produkcji takiej ulotki jest optymalny dzięki małemu formatowi. Ulotki wykorzystywane są przede wszystkim w celu dotarcia do większej grupy odbiorców oraz masowego rozprzestrzeniania informacji.

Najważniejsze, by ulotka dotarła do potencjalnego klienta. Najskuteczniejszą metodą, która pozwoli to zapewnić jest dostarczenie ulotek bezpośrednio do odbiorcy – wręczając mu ją do ręki. Taka forma kolportażu jest jednak negowana i często potencjalni odbiorcy uważają to za zbyt nachalne.

Ulotki są wszędzie – w skrzynkach pocztowych, za wycieraczkami samochodów, jednak tylko niektóre z nich potrafią zaciekawić klienta. Większość z nich nie ostaje przeczytana, jednak nadal są bardzo popularną formą przekazu informacji i reklamy. Najczęściej zachęcają nas ulotki w supermarketach, na których znajdziemy promocje i rabaty na różne produkty.

Wiele firm zajmuje się tworzeniem i drukowaniem ulotek, trudno jest więc znaleźć tę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. W tym celu możemy skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki http://www.paperprint.pl/ , która pozwoli nam na dokładne sprecyzowanie naszych oczekiwań i znalezienie odpowiedniej firmy.

Ulotka reklamowa jako niezbędnik w reklamie firmy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)