You are here:  / Marketing w sieci / Tworzenie nazw

Tworzenie nazw

post by related

related post

Nazwa firmy to jeden z najważniejszych elementów jej wizerunku. Jest niczym wizytówka, z którą odbiorcy kojarzą daną markę. Dlatego też kwestie związane z nadaniem firmy określonej nazwy trzeba bardzo dobrze przemyśleć.

Obecnie namingiem zajmuje się wiele specjalizujących się w tej dziedzinie firm, o czym można przeczytać m.in. tutaj: http://www.sofista.com.pl/site,Copywriting,Naming.html. Usługi tego typu cieszą się bardzo dużą popularnością, co dowodzi tylko tego, że dobra nazwa jest w cenie. Pojawia się przy tej sposobności pytanie o to, czym właściwie jest dobra nazwa i na czym polega tworzenie nazw firm? Przede wszystkim trzeba mieć na względzie profil działalności danej firmy – nazwa powinna z nim idealnie współgrać. Ponadto zaleca się, aby była krótka i łatwo wpadająca w ucho. Nie może sprawiać problemów ani w wymowie, ani w piśmie. Oczywiście pod jej kątem należy sprawdzić dostępność domeny internetowej oraz upewnić się czy nazwa nie jest opatentowana.

Wydawać by się mogło, że tworzenie nazwy nie jest czymś skomplikowanym, ale to jedynie pozory. W rzeczywistości jest to trudne i skomplikowane – i nie wszyscy są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Dowodzą tego liczne błędy w zakresie nazewnictwa firm. Wspomnieć tu można chociażby o nazwach z końcówką „ex” czy o udziwnionym słownictwie.

Tworzenie nazw
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)