You are here:  / Reklama ambientowa / Projektowanie stron www

Projektowanie stron www

post by related

related post

Projekt strony internetowej, jak każdy inny projekt, powinna cechować przejrzystość i zachowanie obowiązujących standardów. Strona internetowa jest wizytówką firmy, zatem trzeba do nie podejść jak do każdej innej formy reklamowej.

Klient odwiedzający stronę nie może mieć problemu ze znalezieniem podstawowych informacji o firmie, takich jak kontakt i sfera działalności oraz usług, zatem witryna musi być wykonana najprościej jak się da, z zachowaniem atrakcyjnej formy graficznej. Proces jakim jest tworzenie stron wymaga indywidualnego podejścia i bierze w nim udział także zamawiający, który znając dobrze specyfikę swojej branży, może udzielić cennych wskazówek. Grafika na stronie powinna być dobrana harmonijnie i nie może za wiele ważyć, tak żeby strona otwierała się szybko. Przeładowanie strony efektami flash i nadmiarem elementów graficznych spowoduje wolne ładowanie witryny i zniechęcenie odwiedzających.

Istotne jest rozmieszczenie tekstu na stronie głównej, wskazane byłoby takie rozwiązanie, które pozwoliłoby na natychmiastową informację o firmie bez zalewania strony niepotrzebną ilością wiadomości, czy też przeciwnie brakiem konkretnych informacji.

Pracę jaką jest projektowanie stron zacząć można od szkicu na kartce długopisem, stworzenia zarysu formy, pomysłu na kształt strony i rozmieszczenie elementów menu i grafiki. W tworzeniu grafiki bardzo pomaga posiadanie dobrej jakości zdjęć, które mogą mocnym punktem całości grafiki. Zdjęcia posiadają jednak swoje prawa autorskie, zatem jeśli nie są zakupione wraz z licencją, to trzeba sprawdzić czyją są własnością i czy można ich użyć, w przeciwnym razie narażamy się na problemy prawne. Strona powinna być wykonana zgodnie ze standardami W3C, kod powinien być przejrzysty dla wyszukiwarek, tak aby umożliwić dobre indeksowanie treści strony, zatem warto w miarę możliwości używać jak najmniej skryptów java i flash, i zastosować kaskadowe arkusze stylów.

Projektowanie stron www
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)