You are here:  / Archietktura i Nieruchomości / Oryginalny dach ? czy warto?

Oryginalny dach ? czy warto?

post by related

related post

Oryginalny dach o nietypowym kształcie może stać się bardzo interesującą ozdobą budynku. Takie rozwiązanie na pewno zainteresuje inwestorów, którzy poszukują ciekawych rozwiązań.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że wykonanie takiego dachu jest skomplikowane i będzie wymagało zatrudnienia naprawdę dobrego wykonawcy. Konstrukcja dachu sama w sobie nie jest prosta, dodatkowe załamania i krzywizny nie ułatwią tego zadanie. Budowa oryginalnego dachu potrawa dłużej, a wykonawca może w jej trakcie popełnić różnego rodzaju błędy. Jednocześnie należy pamiętać także o tym, że dach o większej powierzchni będzie również tracił więcej ciepła, a co za tym idzie zwiększy koszty eksploatacji domu.

Jakie rozwiązanie jest zatem najbardziej korzystne? Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się proste, dwuspadowe dachy. Być może nie są one bardzo atrakcyjne pod względem estetycznym, jednak ich wykonanie jest znacznie prostsze, szybsze i tańsze. Jednocześnie nie narażą budynku na tak duże straty ciepła, co pomoże w ograniczeniu wydatków na eksploatację domu.

Oryginalny dach ? czy warto?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)