You are here:  / Marketing w praktyce / Jaki materiał dobrać na narożnik nowoczesny?

Jaki materiał dobrać na narożnik nowoczesny?

post by related

related post

Wybór narożnika do salonu może być nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy mowa o urządzeniu tego pomieszczenia w niewielkim domu, w którym mieszkają również dzieci. Bardzo często w mieszkaniach o mniejszym metrażu narożniki w salonie spełniają podwójną funkcję – a to dzięki możliwości ich rozkładania do funkcji spania. W ciągu dnia są efektowną, miękką kanapą, przy której cała rodzina może wygodnie zasiąść i wspólnie wypoczywać. Nocą zaś narożnik zmienia się w duże, dwuosobowe łóżko, na którym śpią gospodarze, którym brakuje miejsca na własną odrębną sypialnię.

W związku z podwójną funkcją pełnioną przez narożniki, należy bardzo rozważnie podejść do wyboru konkretnego modelu. Chodzi nie tylko o funkcje takie jak regulowane zagłówki czy mechanizm rozkładania kanapy, ale również o jej obicie. O ile kolor tkaniny jest kwestią gustu i indywidualnych zamierzeń dotyczących aranżacji wnętrza, o tyle faktura i jakość tapicerki będzie sprawą pierwszorzędną, jeśli chce się użytkować narożniki nowoczesne przez najbliższych przynajmniej kilka lat.

Współcześnie na nowoczesnych narożnikach idealnie sprawdzają się tkaniny plamoodporne – to prawdziwy hit wśród kupujących. Cechują się one pięknymi fakturami występującymi w ciekawych kolorach, a do tego są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Takie tkaniny są bardziej odporne na zalanie płynami, ale również łatwiejsze do czyszczenia – użytkownicy w zupełności zadowalają się prostymi metodami ręcznego czyszczenia nie wymagającymi używania odkurzacza piorącego.

Osoby poszukujące czegoś ekskluzywnego do swojego salonu powinny pomyśleć o tkaninach imitujących tkaninę przypominającą aksamit lub o skórze ekologicznej. W codziennym użytkowaniu ważne jest, aby tkanina obiciowa narożnika była nie tylko miła w dotyku i pięknie komponowała się z resztą wystroju wnętrza, ale również aby była trwała. Obecnie rezygnuje się z używania wszelkich narzut na kanapy w salonie, na rzecz eksponowania piękna właściwej tapicerki. Tym bardziej więc warto zadbać, by zawsze wyglądała nienagannie, a narożnik był prawdziwą ozdobą salonu!

Jaki materiał dobrać na narożnik nowoczesny?
1 vote, 5.00 avg. rating (95% score)