You are here:  / Reklama zewnętrzna / Jak napisać skuteczny tekst na stronę internetową?

Jak napisać skuteczny tekst na stronę internetową?

post by related

related post

Kilka prostych zasad technicznych związanych z SEO a dotyczących pisania tekstów na strony WWW przedstawiłem na w krótkim artykule pt. Jak napisać poprawny tekst na stronę internetową?

Technicznych spraw związanych z tekstami na strony internetowe można się szybko nauczyć. Jednak prawdziwa siła tkwi w kreatywności i umiejętności kształtowania słów tak, aby tekst był atrakcyjny dla internauty. Talentu pisarskiego nie można się nauczyć, albo się go ma, albo nie. Jednak każdy okruszek wiedzy pozwala pisać lepsze, skuteczniejsze treści internetowe.

Niech to będzie zapowiedź strony/poradnika, który się tutaj z czasem pojawi. Tymczasem poniżej znajdziesz kilka pozycji z literatury dotyczącej webwritingu i copywritingu.

Literatura:

Gerry McGovern: „Zabójczo skuteczne treści internetowe” – polecam przeczytać na początku. Bo to książka dla początkujących właśnie. Nie myśl o sobie „przecież ja umiem pisać, nie będę tego czytać”. Jeśli umiesz pisać, a nie napisałeś/-łaś takiej książki, to sięgnij po ten podręcznik, bo dużo się z tej pozycji dowiesz.

Andrzej Batko: „Haker umysłów” – ta pozycja nie dotyczy bezpośrednio pisania tekstów na strony internetowe. Niemniej jednak zwłaszcza w  drugiej części znajdziesz w niej sporo informacji o tym, jak oddziaływać na klienta – w naszym przypadku – na internautę. W moim przypadku stosowanie niektórych rad z tej książki przyczyniło się np. do wyższego CTR reklam tekstowych (bo tam najprościej można zmierzyć i porównać efekt przed i po).

Jak napisać skuteczny tekst na stronę internetową?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)