You are here:  / Nowe technologie / Dobrzy, źli i brzydcy

Dobrzy, źli i brzydcy

post by related

related post

Pomijając przypadki oczywiste (logowanie się użytkowników jest w porządku, błędy na dysku nie), jak możesz stwierdzić, że masz kłopoty? Oto kilka praktycznych wskazówek:

Jeden raz to przypadek, dwa razy to zbieg okoliczności, trzy razy to wrogie działanie Jeden użytkownik, który próbuje się zalogować o drugiej w nocy i nie udaje mu się to, jest po prostu śpiący i ma kłopoty z pisaniem na klawiaturze. Dwaj użytkownicy, którzy próbują się zalogować o drugiej w nocy, mogą być na tym samym przyjęciu, ale powinieneś się tym zainteresować. Trzy lub więcej prób zalogowania się o drugiej w nocy to próba włamania. Ta zasada odnosi się głównie do prób zalogowania się na różnych kontach wielokrotnie ponawiane próby zalogowania się w ten sam sposób przez tego samego użytkownika oznaczają zapewne tylko tyle, że jest on uparty jak osioł i w dodatku nie ma racji.

Przypadki nie próbują zacierać po sobie śladów Jeśli brakuje ci niektórych plików dziennika, jeśli usunięto z nich wpisy albo jeśli zauważysz inne symptomy zacierania śladów, prawdopodobnie masz do czynienia z włamaniem. Jeśli nie, masz inny poważny problem (albo coś nie działa, albo administrator komputera niepoprawnie usuwa lub rotuje pliki dziennika).

Większość tajemniczych zdarzeń nie ma żadnego znaczenia Na każdego człowieka, który próbuje przeanalizować tajemniczy problem lub dziwny zapis w dzienniku i znajduje napastnika, przypada dziewięćdziesięciu dziewięciu ludzi, którzy znajdują tylko irytującą, ale pospolitą usterkę. Zawsze należy ustalić przyczynę problemu, ale nie ma powodu do paniki.

Dobrzy, źli i brzydcy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)