You are here:  / Marketing transakcyjny / 4 zasady perswazji i manipulacji według wróżbity Davida

4 zasady perswazji i manipulacji według wróżbity Davida

post by related

related post

Chciałbyś dobrze zarabiać, występować w telewizji i mieć posłuch wśród ludzi? Zostań wróżbitą z własnym programem telewizyjnym, a nie będziesz narzekał na brak telefonów od klientów głodnych wiedzy o przyszłości. Kosmica TV przoduje w tego typu usługach, a najlepsza perswazja jest uprawiana przez wróżbitę Davida.

Jak uwodzić słowami? Ucz się perswazji od Davida!

Kiedy pierwszy raz natknąłem się na program Kosmica TV, akurat David prowadził swoje słynne uzdrowienia anielskie. Stanąłem jak wryty, ponieważ ten facet posiada naturalny dar hipnotyzowania słowem. Zresztą sami zobaczcie:

Prawda, że jest moc? Aż czuć, że naprawdę anioł siada mu na ramieniu i czyści ci aurę z portfelem. W czym tkwi popularność Davida?

1. Cała moc perswazji jest ukryta w głosie i mimice

Jego głos jest doskonałym narzędziem pracy – niski, pełen ciepła, ale i stanowczości. Gdy go słyszysz, wiesz, że nigdy nie zwątpi w siebie, ponieważ jest urodzonym liderem. David z precyzją snajpera stosuje modulację głosu, aby utrzymać zainteresowanie widza.

Wszystkie gesty i akcesoria są nastawione na zbudowanie silnego wrażenia, że to naprawdę działa. Można oglądać ten program godzinami bez ziewnięcia.

2. Odwołuj się do emocji, nie logiki

David ciągle odwołuje się do najsilniejszej emocji ludzkiej – strachu przed samotnością i potrzeby miłości. Ludzie nie chcą pieniędzy, zdrowia i sukcesów. Ludzie potrzebują przynależenia do grupy i bycia akceptowanym. David to zrozumiał i skrupulatnie wykorzystuje.

3. Mów to, co chcą usłyszeć

Wróżbita odwołuje się do wiary chrześcijańskiej. Wzywa archaniołów, zaklina nieba, wypala ogniem (sprawiedliwości) i generalnie nawet powoła Boga na świadka, abyś tylko mógł poczuć się lepiej. David wie, że uzdrawianie jakimiś „zagranicznymi bożkami” nie będzie działało, ponieważ żyjemy w kraju katolickim. A przecież nie ma nic bardziej wiarygodnego, niż facet zsyłający uzdrowienie anielskie przez ekran telewizora, prawda?

4. Daj mierzalną gwarancję zysków

Lecz prawdziwym asem w rękawie Davida jest gwarancja spełnienia wróżby. Ta jest, David wypędzi z twojego życia wszelkie paskudztwa i nawet powie, w jaki dzień tygodnia to nastąpi. Wszystkie wymienione wyżej zabiegi to zwykła retoryka, lecz jeśli nie dasz gwarancji na swoje usługi to twoja wiarygodność jest co najmniej podejrzana. I to właśnie przesądza o sukcesie Davida.

Ile jest wart rynek ezoteryczny w Polsce

Generalnie za stawianie kart, wróżenie z fusów i mówienie o rzeczach, jakich znać się nie da, wycenia się na jakieś 2 miliardy złotych. Tak, nie pomyliliście się, tyle jest w stanie wydać Kowalski za możliwość zajrzenia w swoją przyszłość. A są to szacunkowe dane z 2010 roku! Natomiast w Polsce ma być około 100.000 jasnowidzów , lecz ciężko ocenić te dane, jako że urząd pracy nie rejestruje zawodu wróżbita.

Kto zatem połasił się na pieniądze z wróżenia? Głównie operatorzy płatnych smsów. Polak wg grupy MNI wydaje za jedną wróżbę 22 złote. Rocznie przynosi to zyski rzędu 40.000 złotych. Ale cała ta impreza nie udałaby się, gdyby przed kamerami nie stali charyzmatyczni  ludzie, których celem jest przede wszystkim nakłonienie cię do zakupu połączenia. I właśnie dlatego pojawił się on.

Kim właściwie jest wróżbita David

Jak sam pisze na stronie z wróżbami online, ma stały kontakt z siłami wszechświata, więc jest w stanie pomóc ci w każdym problemie. Ma bardzo dobre oceny klientów, a jeśli wierzyć statystykom, to David pracuje intensywnie (5785 smschatów?!).

Dla mnie jest nietuzinkową postacią: z jednej strony posiada niesamowity dar hipnotyzowania słowem jakiego pragnie każdy polityk. Z drugiej zaś wróżbita David to zwykły oszust i manipulant, zresztą jak cała działalność wróżb przez telefon. Zauważyliście, że wszystkie gesty mają odciągnąć uwagę od tego, że w rzeczywistości wróżbici odpowiadają na banialuki? Zresztą sami zobaczcie, jakie wpadki zaliczyli:

4 zasady perswazji i manipulacji według wróżbity Davida
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)